INTEGRACJA PRESTASHOP Z ALLEGRO

Serwis Allegro to najpopularniejszy kanał sprzedaży w polskim internecie. Wykorzystaj jego zasięg i znajduj nowych klientów do swojego sklepu.

Dwukierunkowa integracja z Allegro

Integracja PrestaShop z Allegro to jeden z najczęściej wybieranych modułów przez właścicieli sklepów internetowych, ze względu na automatyzację procesu wystawiania, oraz pobierania informacji o sprzedanych przedmiotach.
Główne funkcjonalności tego modułu to:

  • dodanie do sklepu zamówienia (z danymi klienta, produktami, oraz danymi z formularza po zakupowego z Allegro)
  • zmiana stanu magazynowego produktu na sklepie (również z atrybutami)
  • zmiana stanu magazynowego produktu na Allegro (jeśli sprzedamy taki na sklepie)
  • import danych po zakupowych (np dane do faktury, zmieniony adres, treść do zamówienia)
  • import całej płatności z allegro, czyli jeśli klient kupi 4 produkty robi nam z tego 1dno zamówienie (idealny porządek w zamówieniach)
  • pobieranie danych produktu ze sklepu (nazwa, opis, cena, zdjęcia, cechy, itd)
  • możliwość edycji nazwy/opisu/ceny przed wystawienie produktu
  • masowa zmiana: (ceny produktów, typu wystawiania (np pogrubiona, wyróżniona), czas trwania aukcji, ilość sztuk
  • możliwość wystawienia wielu przedmiotów jednocześnie

prestashop Dwukierunkowa integracja z Allegro
prestashop integracja z allegro

Aktualizacja stanów magazynowych

Pilnowanie stanów magazynowych wystawianych aukcji to bardzo istotny element prowadzenia sprzedaży na allegro. Dzięki możliwościom modułu integracyjnego będziesz mógł na bieżąco sprawdzać dostępność swoich produktów w sklepie internetowym jak i na aukcjach allegro. W przypadku sprzedaży produktu w sklepie lub allegro, moduł zaktualizuje ilość produktów w wystawianych aukcjach oraz magazynie sklepu internetowego.

Moduł umożliwia również deklarację wszystkich parametrów aukcji allegro z zapamiętywaniem ustawień. Parametry pobierane na bieżąco z allegro są zawsze aktualne, w przypadku jakichkolwiek zmian w parametrach produktów (w tym również opcjach dostawy i kategoriach) zmiany są od razu widoczne w module. Wszystkie parametry mogą być zapisane jako domyślne, zarówno parametry globalne, jak i te niezależne dla każdego produktu. Jeśli wystawiamy na kilku serwisach, przykładowo na allegro.pl i aukro.cz, parametry zapisujemy oddzielnie dla każdego z tych serwisów.